Logo Oficjalny serwis internetowy - Gmina Kunów

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 9678
W sumie: 14257

News

News zdjęcie id 921

Informacja

13.05.2019

2 maja 2019 r. na Stadionie „Stali” w Kunowie odbył się IV Bieg Uliczny pod hasłem „Łączy nas bieganie”. Ta cykliczna impreza rekreacyjno – sportowa ma na celu propagowanie aktywności fizycznej wśród dzieci, młodzieży i mieszkańców Kunowa, a także wartości patriotycznych związanych z obchodami Dnia Flagi.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonał organizator Burmistrz Miasta i Gminy w Kunowie Lech Łodej wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Kunowie Piotrem Bekiem, Koordynatorem Sportu Maciejem Dziedzicem, Radnymi Rady Miejskiej oraz dyrektorami placówek oświatowych z terenu gminy Kunów. W imprezie uczestniczyło ponad 250 zawodników, którzy wystartowali w różnych kategoriach wiekowych. Na początku odbyły się biegi dla przedszkolaków z maskotką, a także uczniów klas I, II i III szkół podstawowych, którzy brali udział w biegu na 300 m oraz biegu sztafetowym, który dostarczył wielu emocji licznie zgromadzonej publiczności.

I miejsce w sztafecie zajęła drużyna z z ZS-P z Janika, II miejsce drużyna z SP z Nietuliska Dużego, a III miejsce wywalczyła drużyna z PSP z Kunowa.

Zawodnicy klas IV, V i VI szkół podstawowych z terenu Gminy Kunów rywalizowali w biegu na dystansie 1200 m. W tej kategorii klasyfikacja przedstawia się następująco:

DZIEWCZĘTA

 1. Aleksandra Sieczka
 2. Ewelina Wawrzosek
 3. Iza Rokośna

CHŁOPCY

 1. Jan Lubieniecki
 2. Jakub Nalewaj
 3. Antoni Niezgoda

W kolejnym biegu udział wzięli uczniowie kl. VII i VIII szkół podstawowych oraz III gimnazjalnych. Dystans 1500 m najszybciej pokonali:

DZIEWCZĘTA

 1. Natalia Sieczka
 2. Anna Sieczka
 3. Nawojka Wojtasik

CHŁOPCY

 1. Damian Radzisz
 2. Aleksander Ulik
 3. Wojciech Stolarczyk

Wyniki biegu głównego w kategorii OPEN przedstawiają się następująco:

W kategorii kobiet: 1. Joanna Gałka, 2. Julia Pająk, 3. Zofia Wojtasik.

W kategorii mężczyzn: 1. Norbert Łojek, 2. Robert Haraźny, 3. Mateusz Zgoda.

Wśród wyróżnionych zawodniczek była Natalia Śmieszek – wytrwała, niepełnosprawna zawodniczka, która uczestniczy w biegu już czwarty sezon, z opiekunem Ernestem Krajewskim.

W marszu uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św. wszyscy zostali zwycięzcami. Program obejmował również marsz Nordic Walking, w którym udział wzięły panie z Klubu Kobiet Kreatywnych z Kunowa oraz chętni mieszkańcy gminy. Dodatkową atrakcją podczas tegorocznego biegu była możliwość gry rakietkami w speedballa pod okiem opiekunów Wandy Lisowskiej i Waldemara Broniewskiego.

Uczestnicy biegów otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz znaczki, a zwycięzcy puchary ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy w Kunowie Lecha Łodeja. Podczas imprezy najmłodsi uczestnicy mogli bezpłatnie korzystać z dmuchanego placu zabaw. Policjanci z komisariatu w Kunowie przeprowadzili dla uczniów test ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz umożliwili znakowanie rowerów. Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej zajęli się pieczeniem pysznych kiełbasek ufundowanych przez organizatorów, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem uczestników biegu.

Burmistrz składa podziękowania za przygotowanie imprezy sportowej organizatorom oraz wszystkim osobom współpracującym, wśród których są: Maciej Dziedzic, Waldemar Ćwikła, Wiesław Krajewski, Piotr Bek, Paweł Gawron, Małgorzata Mazur, Tomasz Mazan, Mariusz Wiączek. Do pomocy włączyli się również dyrektorzy placówek oświatowych: Dorota Opara, Małgorzata Kowalska, Iwona Pomykała, Anna Buczkowska, Małgorzata Krajewska, Urszula Pasternak, Ida Nowakowska-Łapa, Ewa Piętowska wraz z nauczycielami: Tomaszem Banasikiem, Justyną Kwiecień, Marzeną Wojtas, Jolantą Gutwin, Katarzyną Pająk, Dorotą Skórą, Andrzejem  Kwapiszem, Alicją Kwapisz, Markiem Czubą, Bożeną Wijatą, Magdaleną Leszczyńską, Kariną Kateusz-Dominik, Anetą Jedynak, Katarzyną Podgórską, Karoliną Nowak-Garbacką, Joanną Piskorowską, Anetą Tokarską-Wojtasik a także radni Młodzieżowej Rady Miejskiej w Kunowie, w składzie: Anna Oziomek, Wiktoria Różalska, Martyna Świercz, Jakub Kostrzewa, Julia Pająk, Oleksandra Mróz, Ewelina Banasik, Aleksander Ulik, Wojciech Stolarczyk. Nad bezpieczeństwem ruchu ulicznego w Kunowie podczas biegu czuwali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gminy Kunów oraz Kunowska Policja. Dziękujemy klubowi ,,Stali” Kunów za udostępnienie terenu .

Impreza sportowa zakończyła się wspólnym ogniskiem i dostarczyła wszystkim wiele radości oraz niezapomnianych wrażeń.

Burmistrz zaprasza

Lech Łodej

Przyjęcia interesantów:
wt. w godz. 08:00 - 13:00

Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

ul. Warszawska 45B, 27-415 Kunów
tel./fax (0-41) 261-31-74, 261-13-62, 261-13-56
e-mail: urzad@kunow.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

maj 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

 • :
 • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.