Logo Oficjalny serwis internetowy - Gmina Kunów

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 14497
W sumie: 157861

News

News zdjęcie id 851

Informacja

18.01.2019

15 stycznia 2019 r. w hali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej im. A. Hedy „Szarego” w Kunowie odbył się IV Serdeczniak Kunowski – zabawa dla dzieci i młodzieży ze szkół specjalnych, zainicjowana i zorganizowana, już po raz czwarty, przez Burmistrza Miasta i Gminy Kunów Lecha Łodeja. Na spotkanie przybył Przewodniczący Rady Miejskiej w Kunowie Piotr Bek, Dyrektor Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Kunowie Ewa Gaj oraz radni Rady Miejskiej: Jolanta Ożdżyńska, Jarosław Jałocha, Barbara Domagała i Marta Ćwik. W przygotowaniu Serdeczniaka, jak w poprzednich latach, pomagali nauczyciele zatrudnieni na co dzień w szkołach specjalnych, do których uczęszczają dzieci z terenu Gminy Kunów:  Elżbieta Wypchło, Iwona Rusinowicz, Joanna Gałka, Urszula Sasak, Justyna Buczałowska i Aleksandra Białas.  Wśród gości byli także Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim Magdalena Wykrota-Skóra oraz Wicedyrektor Ernest Krajewski. W spotkaniu wzięli udział Dyrektorzy szkół podstawowych z terenu gminy: Dorota Opara, Małgorzata Kowalska, Iwona Pomykała i Anna Buczkowska oraz Dyrektor Przedszkola w Kunowie Małgorzata Krajewska. Wśród wielu atrakcji, które zapewnili organizatorzy, bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz artystyczny przedstawiony przez wolontariuszy Fundacji „Dr Clown” - Iwonę Winiarską i Norberta Wolanina. Goście wzięli również udział w udanej zabawie tanecznej, konkursach sprawnościowych oraz ciekawych zajęciach plastycznych. Karolina Cieślik i Maja Ożdżyńska zaprezentowały piękny występ wokalny. O oprawę muzyczną zadbali Paweł Cieślik oraz Waldemar Mazur.

Dużym zainteresowaniem cieszył się kącik malowania twarzy dla dzieci oraz wykonywane figurki i postaci z baloników prowadzone przez Aleksandrę Białas i Julię Wypchło. W organizację włączyła się młodzież z Młodzieżowej Rady Miejskiej, działającej pod opieką Pawła Gawrona Kierownika GCI. Wspólnie z dziećmi niepełnosprawnymi bawiła się młodzież działająca w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży pod opieką Alicji Kwapisz, a także zaproszeni pensjonariusze Dziennego Domu Senior+ z Kunowa z Kierownik Edytą Kitowską, podopieczni świetlicy środowiskowej pod opieką Kierownik Katarzyny Orczyk, pracownicy Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Kunowie Danuta Jabłońska i Joanna Grzegorska oraz Anna Wójcik – pracownik GCI.

Tegoroczne spotkanie było bardzo udane i pozostawi po sobie wiele ciepłych i miłych wspomnień. Podczas przerwy w zabawie, gości częstowano specjalnymi pączkami, tzw. „Serdeczniakami” w kształcie serca, przygotowanymi na tę okazję przez piekarnię Jolanty i Dariusza Ożdżyńskich  z Kunowa.

Na zakończenie zabawy dzieciom wręczono unikatowe kubeczki z logo imprezy, które już po raz czwarty zostały specjalnie przygotowane na tą imprezę. Następnie przedstawicielki - Urszula Kitowska i Ewelina Cieślik w imieniu rodziców dzieci niepełnosprawnych, serdecznie podziękowały Burmistrzowi Miasta i Gminy w Kunowie za okazane wsparcie oraz podejmowane inicjatywy skierowane do osób niepełnosprawnych z terenu gminy Kunów i na jego ręce złożyły bukiet w kształcie serca, które tak często okazuje ich pociechom.

Organizatorzy kierują serdeczne podziękowania do wszystkich dzieci i ich rodziców za przyjęcie zaproszenia do udziału w IV Serdeczniku Kunowskim. Dziękują również Dyrekcji PSP im. A. Hedy „Szarego” w Kunowie za udostepnienie hali gimnastycznej, panu Bogusławowi Sępiołowi za wykonanie przepięknych zdjęć, pracownikom Gminnego Centrum Informacji w Kunowie, pracownikom Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Kunowie i PSP im. A. Hedy „Szarego” w Kunowie za pomoc w przygotowaniu tegorocznego Serdeczniaka.

Burmistrz zaprasza

Lech Łodej

Przyjęcia interesantów:
wt. w godz. 08:00 - 16:00

Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

ul. Warszawska 45B, 27-415 Kunów
tel./fax (0-41) 261-31-74, 261-13-62, 261-13-56
e-mail: urzad@kunow.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.