Logo Oficjalny serwis internetowy - Gmina Kunów

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 6981
W sumie: 87637

News

News zdjęcie id 776

Informacja

04.09.2018

W niedzielę 26 sierpnia 2018 roku w Kunowie, odbyło się Święto Plonów Powiatu Ostrowieckiego. Tradycyjne uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele parafialnym Św. Władysława. Barwny korowód z wieńcami dożynkowymi i bochnami chleba z Powiatu Ostrowieckiego, Gminy Bałtów, Gminy Bodzechów, Gminy Ćmielów, Gminy Waśniów, Bukowia, Biechowa, Chocimowa, Nietuliska Małego, Kunowa poprowadzony przez Strażacka Orkiestrę Dętą z Kunowa pod kierunkiem kapelmistrza Jerzego Kłonicy, poczty sztandarowe, zaproszeni goście przeszli ulicami miasta na stadion „Stali” w Kunowie gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

Starosta Ostrowiecki Zbigniew Duda i Burmistrz Miasta i Gminy Kunów Lech Łodej powitali zaproszonych gości i złożyli słowa uznania i szacunku dla ciężkiej i mozolnej pracy wszystkich rolników. Starostowie dożynek – Katarzyna Gierczak z Małego Jodła i Kamil Powrózek z Biechowa przekazali bochny chleba upieczone z tegorocznych plonów na ręce Starosty Zbigniewa Dudy i Burmistrza Lecha Łodeja. Podziękowania rolnikom przekazali również obecni na uroczystości senator – Jarosław Rusiecki, przewodniczący Sejmiku Arkadiusz Bąk, w imieniu Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego odczytała list Skarbnik Powiatu Ostrowieckiego Magdalena Zieleń, zaś list od Wojewody Agaty Wojtyszek odczytała Zastępca Burmistrza Mariola Grabowiecka. Tegoroczne święto wspólnie z rolnikami świętowali burmistrzowie i wójtowie ostrowieckich gmin, delegacje radnych powiatowych i gminnych.

Podczas oficjalnej części dożynek tradycyjnie zostały wręczone odznaczenia „Zasłużony dla rolnictwa”. Dostali je: Paweł Kulczak z Antoniowa, Arkadiusz Chudzik z Szewny, Mariusz Boleń ze Stoków Starych, Dorota Pietrzkiewicz z Ćmielowa (kierownik Placówki Terenowej KRUS w Ostrowcu Świętokrzyskim), Czesław Rokita z Rudy Kościelnej, Wiesław Chamera z Małego Jodła, Andrzej Kasprzycki z Bukowia, Jacek Pazderski z Bukowia, Witold Żółkoś z Udzicowa, Renata Ślusarz-Magiera z Janowic, Krzysztof Stańczak z Boleszyna, Urszula Kijanka z Iwanisk (kierownik Biura Powiatowego ARiMR) i Jerzy Werenowski z Ostrowca Świętokrzyskiego.

W trakcie uroczystości wręczono nagrody zwycięzcom konkursu „Piękna i bezpieczna zagroda – przyjazna środowisku”. I miejsce zajęli: Agnieszka i Grzegorz Kita z Czajęcic w gminie Waśniów, II miejsce – Lucyna i Leszek Różalscy z Bałtowa, III miejsce – Jadwiga i Jan Mikosowie z Udzicowa w gminie Kunów. Nagrody wręczono także laureatom konkursu „Najpiękniejsza posesja w gminie Kunów”. I miejsce zajęli: Justyna i Andrzej Cioch z Nietuliska Dużego, II miejsce – Joanna i Piotr Relikowscy z Boksycki i III miejsce Marzena i Ryszard Nowakowie z Janika.

Organizatorzy tegorocznych Dożynek przygotowali dla zespołów ośpiewujących i przygotowujących wieńce dożynkowe „kosze obfitości” i przekazali je na ręce przewodniczących zespołów.

Dożynkom powiatowym towarzyszył przegląd zespołów ludowych z powiatu ostrowieckiego. W części artystycznej wystąpiła Orkiestra Polowa Brygady Polskich Drużyn Strzeleckich, która wprowadziła uczestników w rytm dobrej zabawy. Następnie publiczność bawiły zespoły: „Markus P” i „Champion”. Pomimo kapryśnej aury publiczność świetnie się bawiła przy dyskotekowych rytmach. Jak zawsze nie zabrakło stoisk instytucji działających na rzecz rolników, wystawy płodów rolnych, pasiek, sprzętu rolniczego, artystów ludowych, stoisk Kół Gospodyń Wiejskich. Starosta ostrowiecki Zbigniew Duda podczas festynu zapewnił bezpłatne badania słuchu i gęstości kości dla rolników oraz wszystkich chętnych uczestników.

Serdeczne podziękowania organizatorzy składają sponsorom tegorocznych dożynek, którymi byli: PPHU „ANKAZ” Albert Pustuła z Kunowa, PARADOWSCY AMP Spółka jawna z Kunowa, Centrala Nasienna w Kielcach Sp. z o.o. Punkt sprzedaży w Kunowie, Zakład Instalacji i Sieci Elektroenergetycznych „ELEKTROBUD” Sp.j. Halina i Jan Pasternak z Kunowa, PHP „PRIMEX” Stacja Paliw BP z Kunowa, FHUP „KOGA” Waldemar Gulba z Kunowa, TBM Sp. z o.o. Tomasz Miśkiewicz z Kunowa,SERWIS U ANI Anna Gatkowska z Miłkowskiej Karczmy (koniec ul. Długiej w Ostrowcu Św.), Przedsiębiorstwo Wielobranżowe TERMOHURT Anna Dwojak z Kunowa, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „BOLEK” Jacek Ziółkowski z Nietuliska Dużego, Pawilon Handlowy Danuta Niebieszczańska z Nietuliska Dużego, Firma Handlowo – Usługowa „DOLEX” Danuta Doch z Ostrowca Św. ,Zakład Produkcyjno – Handlowy „PERFECT” Włodzimierz Nowak z Ostrowca Św. ,FHU „BUD-DACH” Wiesław Gruszczyński z Boksycki ,Firma „SONISTAL” Wojciech Karbowniczek z Kunowa, Przedsiębiorstwo Handlowe „BABCIA JAGA” Jerzy Trojanowski z Dołów Biskupich, „ROBERT” Spółka Jawna Dorota Beźnic, Zofia Dryja z Kunowa, Piekarnia „MAJKA” Dariusz Ożdżyński z Kunowa, PHU „PROFIT” Szymon Raban z Kunowa, Apteka Kunów Sp. z o.o. z Kunowa, e-figurki.pl S.C. Małgorzata Chodzyńska i Jacek Chodzyński z Rudki, Sklep BANGO Beata Gołasa z Kunowa, Księgarnia „KRASNAL” Lucyna Myszkowska z Kunowa.

Chleby dożynkowe upiekła Piekarnia Państwa Krystyny i Zygmunta Wykrotów z Boksycki.

Serdeczne podziękowania należą się również pracownikom Starostwa Powiatowego oraz Urzędu Miasta i Gminy w Kunowie oraz podległych jednostek za wkład pracy przy organizacji tegorocznych Dożynek.

Burmistrz zaprasza

Lech Łodej

Przyjęcia interesantów:
wt. w godz. 08:00 - 13:00

Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

ul. Warszawska 45B, 27-415 Kunów
tel./fax (0-41) 261-31-74, 261-13-62, 261-13-56
e-mail: urzad@kunow.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

październik 2018
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.