Logo Oficjalny serwis internetowy - Gmina Kunów

News

News zdjęcie id 726

Informacja

18.05.2018

2 maja 2018 r. na Stadionie „Stali” w Kunowie odbył się III Bieg Uliczny pod hasłem „Łączy nas bieganie” - impreza rekreacyjno – sportowa, która miała na celu propagowanie aktywności fizycznej wśród dzieci, młodzieży i mieszkańców Kunowa, a także wartości patriotycznych związanych z obchodami Dnia Flagi oraz 100-leciem odzyskania niepodległości przez Polskę.

Koordynator Sportu Maciej Dziedzic powitał uczestników biegu i przedstawił program imprezy. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Kunów - Lech Łodej wspólnie z gośćmi: Przewodniczącym Rady Powiatu Ostrowieckiego Jerzym Brożyną, Wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Markiem Bilskim oraz Przewodniczącym Rady Miejskiej w Kunowie Szymonem Pająkiem, radnymi Rady Miejskiej oraz dyrektorami placówek oświatowych. W imprezie uczestniczyło ponad 250 zawodników, którzy wystartowali w różnych kategoriach wiekowych. Na początku odbyły się biegi dla przedszkolaków z maskotką, a także uczniów klas I, II i III szkół podstawowych, którzy brali udział w biegu na 300 m oraz biegu sztafetowym, dostarczył on wielu emocji licznie zgromadzonej publiczności. I miejsce w sztafecie zajęła drużyna z PSP z Kunowa, II miejsce drużyna z ZS-P z Janika, III miejsce wywalczyła drużyna z PSP z Nietuliska Dużego.

Zawodnicy klas IV, V i VI szkół podstawowych z terenu Gminy Kunów rywalizowali w biegu na dystansie 1200 m. W tej kategorii klasyfikacja przedstawia się następująco:

DZIEWCZĘTA

 1. Wiktoria Żak - ZSP Janik
 2. Anna Sieczka - ZSP Janik
 3. Nicola Mucha - PSP Kunów

CHŁOPCY

 1. Paweł Kucharski - PSP Kunów
 2. Sebastian Sadłos - ZSP Janik
 3. Jakub Nalewaj - PSP Kunów

W kolejnym biegu udział wzięli uczniowie kl. VII szkół podstawowych oraz II i III gimnazjalnych. Dystans 1500 m najszybciej pokonali:

DZIEWCZĘTA

 1. Natalia Sieczka
 2. Aleksandra Iwoła
 3. Marta Ziemba

CHŁOPCY

 1. Filip Gębusia
 2. Damian Radzisz
 3. Kacper Paź

Do biegu głównego w kategorii OPEN na starcie stanęło 19 zawodników i zawodniczek. Wyniki przedstawiają się następująco:

W kategorii kobiet: 1. Marta Gołębiowska, 2. Justyna Gajewska, 3. Małgorzata Rdzanek.

W kategorii mężczyzn: 1. Sławomir Niedziela, 2. Robert Haraźny, 3. Arkadiusz Wnuk.

W marszu uczniów ze Szkoły Specjalnej w Ostrowcu Św. wszyscy zostali zwycięzcami. Program obejmował również Marsz Nordic Walking, w którym udział wzięły panie z Klubu Kobiet Kreatywnych z Kunowa.

Podczas biegu wolontariusze z Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej "Nasz Dom"z Ostrowca Św. prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi, zbierali datki w ramach akcji "KILOMETRY DOBRA" na remont placówki.

Uczestnicy biegów otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz znaczki, a zwycięzcy Puchary ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Kunów Lecha Łodeja oraz nagrody, które ufundowali: Przewodniczący Radu Powiatu Jerzy Brożyna i Zastępca Przewodniczącego Rady Powiatu Marek Bilski. Podczas imprezy najmłodsi uczestnicy mogli bezpłatnie korzystać z dmuchanego placu zabaw. Policjanci z Komisariatu w Kunowie przeprowadzili dla uczniów test ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz umożliwili znakowanie rowerów. Druhowie z OSP zajęli się pieczeniem pysznych kiełbasek ufundowanych przez organizatorów, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem uczestników biegu.

Burmistrz składa podziękowania za przygotowanie imprezy sportowej organizatorom oraz wszystkim współpracującym, wśród których są: Maciej Dziedzic, Waldemar Ćwikła, Władysław Ćwiek, Piotr Bek, Paweł Gawron, Anna Wójcik, Tomasz Mazan, Beata Gierczak, Mariusz Wiączek, Izabela Komar. Do pomocy włączyli się również dyrektorzy placówek oświatowych: Dorota Opara, Małgorzata Kowalska, Anna Buczkowska, Małgorzata Krajewska oraz nauczyciele: Jolanta Gutwin, Edyta Wesołowska, Alicja Kwapisz, Tomasz Banasik, Janusz Sternik, Małgorzata Kowalska, Andrzej Kwapisz, Anna Łukawska-Walguszewska, Dorota Skóra, a także Młodzieżowa Rada Miejska w Kunowie, w składzie: Natalia Baran, Ania Oziomek, Martyna Tomtas, Wiktoria Woźniak, Wiktoria Różalska, Martyna Świercz, Jakub Kostrzewa, Julia Pająk, Ola Mróz, Aleksander Ulik, Marika Żak. Nad bezpieczeństwem ruchu ulicznego w Kunowie podczas biegu czuwali strażacy z OSP z terenu gminy Kunów oraz Kunowska Policja.

Wsparcia, za które serdecznie dziękujemy udzielili: Jolanta Ożdżyńska- Piekarnia "Majka", Piotr Frańczak – Myjnia Samochodowa, Stanisław Cyran – Stacja Paliw BP w Kunowie, Kamil Kutryba – Centrum Sport w Ostrowcu Św., Szymono Raban – PHU „Profit” w Kunowie, Joanna Gulba – Delikatesy Centrum w Kunowie, Piotr Gębura - Restauracja BISTRO w Kunowie. Impreza sportowa zakończyła się wspólnym ogniskiem i dostarczyła wszystkim wiele radości i niezapomnianych wrażeń.

Burmistrz zaprasza

Lech Łodej

Przyjęcia interesantów:
wt. w godz. 08:00 - 13:00

Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

ul. Warszawska 45B, 27-415 Kunów
tel./fax (0-41) 261-31-74, 261-13-62, 261-13-56
e-mail: urzad@kunow.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

 • :
 • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.