Logo Oficjalny serwis internetowy - Gmina Kunów

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 14105
W sumie: 18684

News

News zdjęcie id 703

Kiermasz

30.03.2018

Kunowski Kiermasz Wielkanocny

            25 marca 2018 r. odbył się IV Kunowski Kiermasz Wielkanocny. Wydarzenie, które zawsze organizowane jest w Niedzielę Palmową, rozpoczął przemarsz z barwnymi palmami sprzed budynku Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Kunowie do Kościoła Parafialnego pod wezwaniem św. Władysława. Wzięli w nim udział przedstawiciele władz lokalnych:  Burmistrz Miasta i Gminy Kunów Lech Łodej, Przewodniczący Rady Powiatu Jerzy Brożyna, Zastępca Przewodniczącego Rady Miejski w Kunowie Piotr Bek oraz Przewodniczący komisji i radni Rady Miejskiej w Kunowie. Przybyli również reprezentanci Szkół , Przedszkoli, instytucji, stowarzyszeń, zespoły ludowe  z terenu Gminy Kunów oraz zebrani mieszkańcy. Mszę świętą odprawił ksiądz rekolekcjonista, a śpiewem pieśni wielkopostnych uświetnił Zespół „Kunowianie”.

            Barwny Korowód z przepięknymi palmami wielkanocnymi przeszedł do budynku Szkoły Podstawowej w Kunowie, gdzie odbywał się Kiermasz Wielkanocny. Wszystkich przywitała dźwiękami muzyki Strażacka Orkiestra Dęta z Kunowa działająca pod kierunkiem Jerzego Kłonicy. Następnie uroczystość oficjalnie rozpoczął Burmistrz Miasta i Gminy Kunów Lech Łodej, przekazując również wszystkim życzenia zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych.

            Wszyscy mogli podziwiać świąteczne stoiska ze stroikami, rękodziełem, słodkimi wypiekami, a także daniami wielkanocnymi przygotowanymi na kiermasz przez, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Chocimów, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Bukowie, Klub Kobiet Kreatywnych z Kunowa, Koło Gospodyń Wiejskich z Boksycki,  Pani Ilona Dwojak z Nietuliska Małego, Koło Gospodyń Wiejskich z Nietuliska Małego, Szkoła Podstawowa z Kunowa, Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Nietulisku Dużym, swoje rzeźby wystawił  Eugeniusz Cierluk, a wyroby z wosku i rzeźby – Maciej Nowek. Gościnnie swoje stoisko wystawiła Młodzieżowa Rada Gminy z Sadowia, która przybyła wraz z Panią Marzeną Urban-Żelazowską – Wójtem Gminy Sadowie.

            Podczas kiermaszu wystąpiły dzieci z Zespołu „Chocimowianie” Klaudia Major i Kacper Major przybliżając wszystkim tradycje Wielkopostne i Wielkanocne kultywowane w naszym regionie. Zaprezentowały się też muzycznie zespoły ludowe działające na terenie naszej gminy: „Bukowianie” , Zespół i Kapela „Kunowianie” pod kierunkiem instruktora Pawła Cieślika.

            Na „IV Powiatowym Kiermaszu Tradycji Wielkanocnych” w Ostrowcu Świętokrzyskim Zespół śpiewaczy „Nietuliszczanie” z Nietuliska Małego zajął I miejsce w konkursie na „Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną”. 

Burmistrz zaprasza

Lech Łodej

Przyjęcia interesantów:
wt. w godz. 08:00 - 13:00

Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

ul. Warszawska 45B, 27-415 Kunów
tel./fax (0-41) 261-31-74, 261-13-62, 261-13-56
e-mail: urzad@kunow.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

maj 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.