Logo Oficjalny serwis internetowy - Gmina Kunów

News

Informacja

15.02.2018

Gmina Kunów – moje miejsce na ziemi

Konkurs plastyczny rozstrzygnięty

 

W dniu 8 lutego 2018 roku w Sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Kunowie odbyła się IV sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Kunowie. Na sesję przybył Burmistrz Miasta i Gminy w Kunów Lech Łodej, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Marek Bilski, Zastępca Burmistrza Mariola Grabowiecka, opiekun MRM Paweł Gawron, radni Rady Miejskiej w Kunowie, dyrektorzy szkół, nauczyciele, młodzież, zaproszeni goście. Podczas sesji  podjęto dwie uchwały. W pierwszej uchwale przyjęto plan pracy MRM  na 2018 rok, natomiast w drugiej uchwale zwiększono liczbę radnych w komisji promocji.  Na zakończenie sesji odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pt.” Gmina Kunów – moje miejsce na ziemi”, którego organizatorem była Młodzieżowa Rada Miejska w Kunowie. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Kunów. Celem konkursu była promocja Gminy Kunów, a także zainteresowanie dzieci i młodzieży historią gminy, ciekawymi miejscami, zabytkami, tradycją i kulturą, oraz pięknem przyrody ziemi kunowskiej. W konkursie mogły  wziąć udział dzieci i młodzież w wieku od 10 do 19 lat, które mieszkają w Gminie Kunów. W  regulaminowym terminie wpłynęło 66 prac ze wszystkich szkół z terenu naszej gminy. Zostały one zakwalifikowane, przeanalizowane i poddane ocenie. Prace konkursowe zostały podzielone na dwie kategorie wiekowe. Komisja miała bardzo trudne zadanie, by wyłonić zwycięzców, gdyż wszystkie prace były wykonane na bardzo wysokim poziomie. Po burzliwych naradach i dyskusjach wyróżniono i nagrodzono kilkanaście osób. Nagrody  przyznano w następujących kategoriach wiekowych:

Kategoria wiekowa od 10 do 12 lat

I miejsce Zuzanna Lis, II miejsce Jakub Król, III miejsce Aleksander Suba 

Jury wyróżniło w tej kategorii pięć prac, których autorami są: Karolina Szymczyk, Kinga Skrzątek, Jakub Rozwadowski, Katarzyna Gębura, Martyna Wasilewska 

Kategoria wiekowa od 13 do 16 lat

Dwa I miejsca zajęły: Natalia Kędzierska oraz Weronika Kończak, II miejsce przyznano Annie Pocheć, miejsce III zajęła Marta Ziemba

Wyróżniono, tak jak poprzednio pięć prac, które wykonali: Igor Dwojak, Klaudiusz Pikus, Oliwia Skrzatek, Natalia Buczkowska, Wiktoria Król. Wszystkie osoby otrzymały z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Kunów Lecha Łodeja a także przewodniczącej Młodzieżowej Rady Miejskiej w Kunowie Julii Pająk pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Niespodzianki dla zwycięzców od powiatu  przygotował wiceprzewodniczący Rady Powiatu Marek Bilski. Sesję zakończył piękny występ wokalnz radnej Młodzieżowej Rady Miejskiej w Kunowie Małgosi Sali.

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Dyrektorom, nauczycielom dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu prac do konkursu.

Burmistrz zaprasza

Lech Łodej

Przyjęcia interesantów:
wt. w godz. 08:00 - 13:00

Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

ul. Warszawska 45B, 27-415 Kunów
tel./fax (0-41) 261-31-74, 261-13-62, 261-13-56
e-mail: urzad@kunow.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.