Logo Oficjalny serwis internetowy - Gmina Kunów

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 6983
W sumie: 87639

News

News zdjęcie id 672

Informacja

01.02.2018

 

Zakończyło się liczenie pieniędzy zebranych przez sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mieszczący się w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Kunowie. Padł rekord – zebrano ponad 9500,00 o 1725,00 zł więcej niż przed rokiem! Wspaniale spisali się mieszkańcy naszej gminy  nie szczędząc swoich pieniędzy dla wyrównywania szans  w leczeniu noworodków. Kwesta i licytacje przyniosły wielką sumę, ogromne emocje  i niedowierzanie, że z tych kilkunastu  przedmiotów wystawionych do licytacji udało się zebrać aż tyle pieniędzy! Okazało się też, że z roku na rok bijemy rekord zgromadzonej kwoty. Mieszkańcy naszej Gminy znów udowodnili, że są ludźmi o wielkich  i ogromnych sercach!

W tym roku był to szczególny finał Orkiestry ze względu na 25 lecie kunowskiego Sztabu. Atrakcji było co niemiara: wspaniały koncert, licytacje, bajeczne fajerwerki, muzyka i dobre serca. Wesoła atmosfera przepełniona życzliwością towarzyszyła wszystkim. W tegorocznym Finale WOŚP uczestniczyło  60 wolontariuszy, którzy z zapałem od  samego rana kwestowali na ulicach Kunowa. Wolontariuszami WOŚP w tym roku byli: Martyna i Filip Zębala, Jasio i Arkadiusz Pająk, Karolina i Wiktoria Cieślik, Natalia i Mateusz Brociek, Aleksander Ulik, Ania Oziomek, Wojciech Stolarczyk, Julia Pająk, Julia Raban, Agatka Kudas, Mateusz Michalski, Aleksandra Mróz, Amelka Kucharska,  Ewelina Kucharska, Natalia Buczkowska, Zuzanna Mucha, Aleksander Suba, Mateusz Mikos, Julia Misztal, Michał Żeber, Ewelina Banasik, Marta Murdza, Patrycja Chojnacka, Roksana Skrzypiec, Joanna Słapek, Jakub Bogdański, Barbara Domagała, Katarzyna Fudalej, Joanna Bryś, Joanna Grzegorska, Paweł i Anna Gawron,  Paweł Cieślik, Szymon i Natalia Pająk, Szymon Raban, Danuta Jabłońska, Bogusława Kusiak, Wanda Lisowska, Barbara Sady. Klub Młodego Ratownika ze Szkoły Podstawowej z Kunowa: Iza Rokoszna, Amelka Zawicka, Julka Tuźnik, Julia Kowalska, Maja Ożdżyńska, Oliwia Ziółkowska, Lena Gałka, Oliwia Kędziora, Julia Isser, Nadia Fudalej, Julia Gałka, Oskar Urbanik wraz z opiekunami Katarzyną Pająk, Aliną Kopacz - Mrozowska, Bożeną Wijata, Markiem Czubą.

Nad bezpieczeństwem wolontariuszy cały dzień czuwali policjanci z Komendy Policji w Kunowie, którzy też przeprowadzili dla wszystkich szkolenie z zasad bezpieczeństwa. Dzielnicowi: mł. asp. Kamil Żuchowski i st. sierż. Krzysztof Lepiarz na spotkaniu w kunowskim sztabie szkolili wolontariuszy ostrzegając jak powinni się zachować w sytuacjach zagrożenia. Posiłki dla kwestujących oraz artystów przygotowali : piekarnia Państwa Ożdżyńskich, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Chocimów, Klub Kobiet Kreatywnych i  PHU”Bistro”- Piotr Gębura.

Po południu w sali widowiskowej biblioteki odbył się koncert pełen niespodzianek. Wszystkich uczestników powitała dyrektor  Ewa Gaj. WOŚP rozpoczęto koncertem Strażackiej Orkiestry Dętej z Kunowa pod kierunkiem kapelmistrza Jerzego Kłonicy.  Niewątpliwą gwiazdą  wieczoru była Weronika Iljasow, artystka o nieprzeciętnym głosie, która wykonała utwory z repertuaru Anny German, Pavarottiego i Bocellego. Podczas koncertu odbył się pokaz prezentacji multimedialnej ukazujący poprzednie finały WOŚP grającej 25 lat. Pokaz przygotowała Aleksandra Mróz z Młodzieżowej Rady Miejskiej w Gminnym Centrum Informacji pod kierownictwem Pawła Gawrona. Przypominając z okazji ćwierćwiecza historię kunowskich finałów Barbara Domagała- szefowa sztabu podziękowała wszystkim zaangażowanym w organizowanie i przeprowadzanie finałów, wszystkim darczyńcom, wolontariuszom oraz osobom, które pomagały w ich  realizacji. Były wspomnienia, wzruszenia i radość. Sztab w Kunowie został nagrodzony podczas 20 i 25 lecia WOŚP w Warszawie  i otrzymał certyfikaty oraz  pamiątkowe, srebrne medale wybite przez Mennicę Narodową dla zasłużonych sztabów WOŚPOgromny, jubileuszowy tort ofiarowali Radni Rady Miejskiej w Kunowie, poczęstowano nim wszystkich uczestników. Wręczono podziękowania i pamiątkowe piernikowe serca z jubileuszu 25 lecia sztabu. Odbyła się licytacja  prowadzona profesjonalnie  przez p. Norberta Myszkowskiego, licytowano liczne przedmioty, m.in. obrazy: „Bukiet kaszubski”-haftowany własnoręcznie przez Zofię Miżyńską, „Widok portu Tasoss w Grecji” przekazany przez Annę Gregorek z KKK, spinki z krzemienia pasiastego, parasol duży, termos z kubkami, piórnik biurowy z zegarkiem, kubek termoizolacyjny, obraz wykonany przez Łukasza Pasternaka przekazane przez Jerzego Brożynę przewodniczącego Rady Powiatu, kubki i papirus z Egiptu z biura „Horyzont”, kosmetyki Oriflame przekazane przez Katarzynę Pająk, rękodzieła Klubu Kobiet Kreatywnych oraz kalendarze  przekazane przez Urząd Miasta i Gminy Kunów. Wysoką kwotę wylicytowano też za bon na 3kg tort przekazany przez Barbarę  Bombińską i kupon na rezerwację stolika w barze „Bistro” przez Piotra Gęburę i inne ciekawe przedmioty przekazane przez Wandę Lisowską, Barbarę Kuchnicką, Barbarę Sady z Klubu Kobiet Kreatywnych w Kunowie oraz gadżety przekazane przez WOŚP.

Koncert, który trwał  do późnych godzin wieczornych zakończył się niezwykle mocnym akcentem w wykonaniu zespołu „For away” w składzie: Grzegorz Cebula – gitara, wokal, Grzegorz Gołębiowski –gitara, Leszek Skrzypczak – perkusja, Paweł Ciepliński – gitara. Profesjonalne nagłośnienie zapewnił  pan Paweł Cieślik.

O  godzinie  20- tej   tak jak w całej Polsce fajerwerki rozświetliły niebo nad Kunowem. Światełko do nieba to tradycyjny, krótki pokaz sztucznych ogni. Wydarzenie nadaje kolorytu styczniowemu niebu i pokazuje, że Orkiestra gra z prawdziwie pozytywną energią. Ogłasza też symbolicznie, że za rok z pewnością zagramy po raz kolejny.

Szczególne podziękowania niech popłyną do osób i instytucji, które zasponsorowały to niepowtarzalne widowisko: Centrum Ubezpieczeń  „Grupa Pałasz” – Karolina i Wojciech  Pałasz, Przychodnia ,,Vitamed” - Beata Sikorska, Jerzy Rusak, Piekarnia „Majka” - Jolanta i Dariusz Ożdżyńscy, BP Stacja Paliw Stanisław Cyran, ,,Delikatesy Centrum’’ -Waldemar Gulba, PHU Ireneusz Nowak, PHU Beata Myszkowska, Pośrednictwo Ubezpieczeniowe Małgorzata Rynio, Księgarnia Aneta Myszkowska, Apteka Teresa Dytkowska, Zakład fryzjerski ,,Żaneta’’- Żaneta Kędziora, Zakład fryzjerski „Ewelina”- Ewelina Kaczor, Termohurt -Anna i Łukasz Dwojak, Zakład blacharstwa samochodowego - Paweł Bera, Pracownia protetyczna – Grzegorz Wójcik, ,,Femina’’ – Natalia Pająk, ,,Soni Stal”- Wojciech Karbowniczek, PHU Profit”-Szymon Raban, Jerzy Brożyna, Lech Łodej, Mariola Grabowiecka, Szymon Pająk, Barbara Domagała, Zofia Farys, Piotr Bek, Piotr Rakoczy, Joanna Potrzeszcz, Dorota i Paweł Cieślik, Roman Wójcik, Mateusz Domagała, Renata Kotasiak, Agnieszka Borowska, Lidia Górczyńska, Agnieszka Żelazowska, Renata Trojanowska, Czesława Żelazowska, , Tomasz Mazan.

Całość zebranych funduszy została przekazana na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za ofiarność oraz wszelkie wsparcie finansowe i duchowe. Serdecznie dziękujemy również tym, którzy mimo chłodu z entuzjazmem kwestowali i zachęcali do wspierania WOŚP.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom oraz darczyńcom za okazane serce jak również  artystom. Dziękujemy tym, którzy nie stali obok a włączyli się do akcji. Dziękujemy za Wasze gorące serca, pomocne dłonie i radosne uśmiechy! To dzięki Wam Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie grała do końca świata i o jeden dzień dłużej!

 

 

Burmistrz zaprasza

Lech Łodej

Przyjęcia interesantów:
wt. w godz. 08:00 - 13:00

Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

ul. Warszawska 45B, 27-415 Kunów
tel./fax (0-41) 261-31-74, 261-13-62, 261-13-56
e-mail: urzad@kunow.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.