Logo Oficjalny serwis internetowy - Gmina Kunów

News

News zdjęcie id 647

Informacja

22.12.2017

W dniu 14 grudnia 2017 roku w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej  w Kunowie odbyła się uroczysta konferencja pn. "Partnerstwo dla książki" podsumowująca cykl szkoleń, które odbyły się w ramach projektu "Kreatywni bibliotekarze", dofinansowanego  ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach programu Partnerstwo dla Książki.

Projekt realizowany przez kunowską bibliotekę trwał od października i obejmował  warsztaty przeznaczone dla wszystkich pracowników bibliotek publicznych z terenu powiatu ostrowieckiego. Udział w szkoleniach był bezpłatny, prowadziła je wysoko wyspecjalizowana kadra trenerów. Szkolenia: „Warsztaty kreatywnego myślenia”, „Nowatorska promocja czytelnictwa”, „Biblioteka dla seniora" i „Plastyczne inspiracje do pracy warsztatowej z czytelnikami” podniosły kompetencje osobiste i zawodowe ułatwiając bibliotekarzom wprowadzanie nowatorskich działań i form pracy skierowanych do czytelnika.

Konferencja podsumowująca była niecodziennym wydarzeniem kulturalnym w Gminie Kunów. Udział w niej wzięli beneficjenci projektu oraz zaproszeni goście Burmistrz Miasta i Gminy Kunów Lech Łodej, Dyrektor Domu Kultury w Ćmielowie Justyna Chamera, trenerzy warsztatów Katarzyna Cukierska, Karolina Suska, Sylwia Sawa- Pasternak, przedstawiciele lokalnych artystów i pasjonatów Eugeniusz Cierluk i Maciej Nowek, przedstawicielki Dyskusyjnego Klubu Książki i Klubu Kobiet Kreatywnych, mieszkańcy Kunowa.

Podczas konferencji Burmistrz Lech Łodej i Dyrektor MGBP Ewa Gaj wręczyli certyfikaty beneficjentom projektu oraz podziękowania dla trenerek prowadyczch warsztaty. Wykład Karoliny Suskiej pt.”Biblioteka dobrym miejscem dla każdego człowieka” oraz panel dyskusyjny pt. „Rola biblioteki w społeczności lokalnej”, w którym wzięli udział p. Ewa Mierzejewska, Eugeniusz Cierluk i Karolina Suska prowadzony profesjonalnie przez Barbarę Bakalarz- Kowalską potwierdziły tezę, że nowoczesna biblioteka publiczna powinna być  otwarta dla wszystkich przestrzenią usługową. Przykładem takiej biblioteki jest biblioteka w Kunowie, która prowadzi skuteczne działania w zakresie animowania kultury i życia społecznego.

Konferencję uświetnił występ wspaniałej artystki Weroniki Iljasow, która wszystkich ujęła swoim niepowtarzalnym, pięknym głosem.

Burmistrz zaprasza

Lech Łodej

Przyjęcia interesantów:
wt. w godz. 08:00 - 13:00

Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

ul. Warszawska 45B, 27-415 Kunów
tel./fax (0-41) 261-31-74, 261-13-62, 261-13-56
e-mail: urzad@kunow.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.