Logo Oficjalny serwis internetowy - Gmina Kunów

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 9915
W sumie: 153279

News

News zdjęcie id 452

Koncert

11.01.2017

W tym wyjątkowym czasie, jakim jest niewątpliwie okres świąteczno-noworoczny, w kunowskiej bibliotece odbył się urokliwy Koncert Kolęd i Pastorałek. Ta coroczna uroczystość  pozwala lepiej poznać bogatą polską tradycję kolędowania jak również uwrażliwić ludzi na jej piękno i przekazywać ją kolejnym pokoleniom.

6 stycznia 2017 roku  w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Kunowie po raz 22 odbył się  cieszący  ogromną popularnością wśród mieszkańców gminy Koncert Kolęd i Pastorałek. Uroczystość ta, była okazją do zaprezentowania się artystów  - amatorów działających na naszym terenie,  bogatym w tradycje artystyczne i muzyczne.

Wśród licznie przybyłych gości znaleźli się przedstawiciele władz: Burmistrz Miasta i Gminy w Kunowie Lech Łodej, Zastępca Burmistrza Mariola Grabowiecka, przewodniczący Rady Miejskiej Szymon Pająk oraz radni gminy Kunów.  Radę powiatu ostrowieckiego reprezentował przewodniczący Rady Jerzy Brożyna oraz wiceprzewodniczący Marek Bilski.  Na koncert przybyli również  księża kunowskiej parafii, dyrektorzy placówek oświatowych, nauczyciele z terenu gminy jak również liczni mieszkańcy Kunowa.

Koncert nastrojowo rozpoczęła Strażacka Orkiestra Dęta pod kierunkiem Jerzego Kłonicy, po czym własne interpretacje kolęd i pastorałek zaprezentowali: Zespół Śpiewaczy „Bukowianie”, Ania Milewska z Przedszkola w Kunowie, Sandra Stolarska z Dołów Biskupich, Maja Ożdżyńska z PSP w Kunowie, Zespół Śpiewaczy „Nietuliszczanki”, chór dziecięcy z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kunowie, Zespół „Vocato” z Gimnazjum w Kunowie. Zespół Ludowy „Chocimowianki” przedstawił obrzęd pt. „Kolędziorze”. Następnie wystąpili: duet Ewa Łucka i Kuba Jaźwiecki – uczestnik programu Mam Talent, Karolina Cieślik oraz Zespół i Kapela Ludowa „Kunowianie”.

Występ Ewy Łuckiej i Kuby Jaźwieckiego był ogromną niespodzianką dla wszystkich przybyłych. Ewa przyjechała do kraju urlop świąteczny. Na co dzień współpracuje z agencją artystyczną z Australii. Wraz ze swoim zespołem podpisała kontrakt na występy w stolicy Bahrajnu – Manamie. Kuba Jaźwiecki jest kompozytorem, wokalistą, gitarzystą i autorem tekstów. Twórcą zespołu Breath & Miracle, mającego na swoim koncie dziesiątki koncertów w całej Polsce.

Na zakończenie wszystkie  zespoły śpiewacze wraz z publicznością wspólnie zaśpiewali  kolędy „Dziecino słodka czemu drżysz” oraz  „Bóg się rodzi moc truchleje”.

Wszystkim wykonawcom serdecznie dziękujemy za udział w tym przepięknym koncercie.

Burmistrz zaprasza

Lech Łodej

Przyjęcia interesantów:
wt. w godz. 08:00 - 16:00

Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

ul. Warszawska 45B, 27-415 Kunów
tel./fax (0-41) 261-31-74, 261-13-62, 261-13-56
e-mail: urzad@kunow.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.