News

News zdjęcie id 392

Turniej

18.10.2016

W dniach 5-6 października 2016 r. został rozegrany Turniej Piłki Nożnej „Orlik 2016” zorganizowany przez Ludowy Klub Sportowy STAL Kunów na podsumowanie projektu ,,Sport i rekreacja dla dzieci z Janika”, który był współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w ramach programu „Świętokrzyska Akademia Sportu” oraz przez Urząd Miasta i Gminy Kunów.

W ramach zadania przez cały wrzesień na Kunowskim Orliku prowadzone były zajęcia sportowe z piłki nożnej dla dwudziestu uczniów. Uczestnicy mieli zapewniony profesjonalny trening pod okiem doświadczonego Animatora Sportu – Jarosława Jałochy. Głównym celem zadania był wszechstronny rozwój sprawności ruchowej z uwzględnieniem kształtowania cech motorycznych: szybkości, zwinności, siły oraz wytrzymałości. Poprzez udział w zajęciach uczestnicy rozwinęli swoje umiejętności gry w piłkę nożną oraz poznali zasady zdrowej rywalizacji.

W rozgrywkach w ramach I dnia Turnieju Piłki Nożnej „Orlik 2016” w Szkole Podstawowej w Janiku zmierzyły się drużyny z terenu Gminy Kunów w podziale na dwie kategorie wiekowe klasy 3-4 oraz 5-6 szkół podstawowych oraz na dziewcząt i chłopców.

W I kategorii (klasy 3-4 SP) chłopców I miejsce zajęła drużyna Kunów 2, II miejsce Kunów 1, III miejsce Wymysłów, IV miejsce wywalczyła drużyna z Janika. W tej kategorii najlepszym zawodnikiem okazał się Jakub Cemerys, a najlepszym bramkarzem Kacper Wiśniewski. W tej samej kategorii drużyna dziewcząt Kunów 2 uplasowała się na I miejscu, a drużyna Kunów 1 zajęła II miejsce. Najlepszą zawodniczką była Magdalena Trzaskowska,natomiast najlepszą bramkarką Gabriela Jelonek.

W II kategorii (klasy 5-6 SP) chłopców na I miejscu uplasowała się drużyna Kunów, II miejsce drużyna Janik, III miejsce zajęła drużyna z Wymysłowa. Wśród drużyn dziewcząt I miejsce zajęła drużyna Kunów 1, II miejsce zajęła drużyna Janik, III miejsce drużyna Kunów 2. W tej kategorii najlepszymi zawodnikami okazali się Gabrysia Piwnik i Patryk Brzeziński, a najlepszymi bramkarzami Asia Słapek i Jan Lipiec.

W drugim dniu Turnieju Piłki Nożnej „Orlik 2016” wzięli udział gimnazjaliści. Rozgrywki toczyły się na Hali Sportowej przy Gimnazjum w Kunowie. Do walki przystąpiły 4 drużyny chłopców. I miejsce zajęła klasa IIc, miejsce II klasa Ic, III miejsce klasa IIb, zaś na IV miejscu uplasowała się klasa Ib. Ze wszystkich zawodników najlepszym był Kacper Zaborowski, a najlepszym bramkarzem okazał się Karol Klepacz.

Na zakończenie wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary wręczone przez Zastępcę Burmistrza Mariolę Grabowiecką oraz dyrektorów szkół Wiesławę Sitarską oraz Marię Pająk. Dla wszystkich uczestników został przygotowany słodki poczęstunek oraz pamiątki.

Turniej był podsumowaniem projektu, który cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży z terenu gminy Kunów. Mamy nadzieję, że w przyszłości również uda nam się pozyskać środki zewnętrzne na zorganizowanie kolejnych równie ciekawych inicjatyw sportowych w naszym regionie.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom Turnieju oraz serdecznie dziękujemy za pomoc w jego organizacji: Burmistrzowi Miasta i Gminy w Kunowie Lechowi Łodejowi, Zastępcy Burmistrza Marioli Grabowieckiej, dyrektorom szkół Wiesławie Sitarskiej, Marii Pająk, nauczycielom wychowania fizycznego: Jolancie Gutwin, Maciejowi Dziedzicowi, Tomaszowi Banasikowi, Monice Baran, Katarzynie Pająk, Markowi Pomykale, Norbertowi Myszkowskiemu, animatorowi ORLIKA Jarosławowi Jałocha, pracownikom Gminnego Centrum Informacji Pawłowi Gawronowi i Annie Wójcik.