Logo Oficjalny serwis internetowy - Gmina Kunów

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 4158
W sumie: 274987

News

News zdjęcie id 369

Dożynki

09.09.2016

4 września 2016 r. tradycyjnie uroczystości święta plonów w Gminie Kunów rozpoczęła  msza święta w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Władysława. Po nabożeństwie barwny korowód z wieńcami dożynkowymi i bochnami chleba z sołectw z Biechowa, Bukowia, Chocimowa, Nietuliska Małego, Miłkowskiej Karczmy i Kunowa z udziałem pocztów sztandarowych Rady Miejskiej w Kunowie, Ochotniczych Straży Pożarnych z Kunowa, „Agromet”, Janika, Nietuliska Małego i Bukowia oraz zaproszonych gości został poprowadzony ulicami miasta przez Strażacką Orkiestrę Dętą z Kunowa na stadion „Stali” w Kunowie, gdzie odbyła się część oficjalna dożynek. Po przywitaniu zaproszonych gości Burmistrz Miasta i Gminy Kunów Lech Łodej skierował słowa uznania i szacunku dla ciężkiej i mozolnej pracy do wszystkich rolników. Starostowie dożynek Pani Małgorzata Jakubowska z Bukowia i Pan Jacek Stojek z Biechowa przekazali bochen chleba upieczony z tegorocznych plonów na ręce Burmistrza Miasta i Gminy Kunów Pana Lecha Łodeja, który dziękując, powiedział „chcemy tak gospodarzyć w gminie, aby nikomu tego chleba nie zabrakło”. Podzielony chleb został rozdzielony na wszystkich uczestników dożynek. Podziękowania rolnikom przekazali również licznie zgromadzeni na uroczystości goście: Andrzej Kryj – Poseł na Sejm RP, Przedstawiciel Marszałka Świętokrzyskiego Adama Jarubasa Pan Tomasz Ziewiec, Starosta Ostrowiecki Zbigniew Duda, Przewodniczący Rady Powiatu Ostrowieckiego Jerzy Brożyna, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Marek Bilski, radna powiatu ostrowieckiego Pani Renata Ślusarz-Magiera reprezentowała Prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego, Nadleśniczy Adam Podsiadło, Powiatowy Lekarz Weterynarii Jan Karp, Przewodniczący Rady Miejskiej w Kunowie Szymon Pająk, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Piotr Bek oraz Przewodniczący Komisji Rady i Radni Rady Miejskiej w Kunowie. Podczas oficjalnej części uroczystości tradycyjnie zostały wręczone nagrody starostom dożynek. Część artystyczną rozpoczął koncert Strażackiej Orkiestry Dętej z Kunowa, a następnie tradycyjne ośpiewanie wieńców w wykonaniu zespołów śpiewaczych „Bukowianie” z Bukowia, „Nietuliszczanki” z Nietuliska Małego, „Chocimowianek” z Chocimowa oraz zespołu i kapeli „Kunowianie”, która zdążyła powrócić z ośpiewania wieńca powiatowego na Dożynkach wojewódzkich w Końskich. Na scenie wystąpiły młode talenty wokalne z gminy Kunów: Dominika Bugajska i Małgorzata Sala zaś Natalia Bugajska zdolna uczennica ze szkoły w Janiku zaprezentowała swoje umiejętności gimnastyczne. Dużymi brawami nagrodzono występ Orkiestry Polowej Brygady Polskich Drużyn Strzeleckich. Podczas dożynek wręczono nagrodę zwycięzcy konkursu „Piękna i bezpieczna zagroda przyjazna środowisku w gminie” Panu Andrzejowi Chlewickiemu z Chocimowa. W taneczny nastrój wprowadził mieszkańców Zespół „ALABAMA BAND”. Występ IWANA KOMARENKO – gwiazdy wieczoru przyciągnął niespotykaną jak do tej pory ilość mieszkańców gminy i okolic.

Młodzieżowa Rada Miejska w Kunowie pod opieką Gminnego Centrum Informacji w Kunowie włączyła się do akcji pomocy przy zbiórce pieniędzy na rzecz Fundacji Serce Dziecka, która zbierała pieniądze na operację serca Krzysia Kępczyka. Podczas imprezy wolontariusze zbierali pieniądze do specjalnie oznakowanych puszek przygotowanych specjalnie na ten szczytny cel.

Jak zawsze nie zabrakło stoisk przygotowanych przez Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego Powiatowy Zespół Doradczy w Ostrowcu Świętokrzyskim, Centralę Nasienną w Kielcach Punkt Sprzedaży w Kunowie, Kolektory Słoneczne „Solbud”, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kunowskiej, Koła Gospodyń z Nietuliska Małego, Klubu Kobiet Kreatywnych, Stowarzyszenia na rzecz rozwoju wsi Chocimów; lokalnych artystów: Eugeniusza Cierluka, Jerzego Dwojaka, Władysława Gałki; Pszczelarzy: Macieja Nowka, Rafała i Przemysława Gierczaka, Waldemara Bugajskiego, Zofii Brodalka, Jana Bidzińskiego. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Gospodarstwa Sadowniczego Remigiusza Miżyńskiego z Bukowia i jego rodziców Zofii i Lecha Miżyńskich. Natomiast policjanci z Komisariatu Policji w Kunowie podczas festynu dożynkowego prowadziła akcję rejestracji rowerów. Najmłodsi uczestnicy festynu dożynkowego mogli korzystać z dmuchanych zjeżdżalni i trampoliny. Imprezę zakończyła zabawa taneczna.

Serdeczne podziękowania składamy sponsorom tegorocznych dożynek, którymi byli: PPHU „ANKAZ” Albert Pustuła z Kunowa, TBM sp. z o.o. Tomasz Miśkiewicz z Kunowa, PARADOWSCY AMP Spółka jawna z Kunowa, Centrala Nasienna w Kielcach Sp. z o.o. Punkt Sprzedaży w Kunowie, Zakład Instalacji i Sieci Elektroenergetycznych „ELEKTROBUD” Spółka jawna Halina i Jan Pasternak z Kunowa, Bank Spółdzielczy w Ostrowcu Św., „WIT-DRÓB” Marzena Kaczmarska – Witczak z Ostrowca Św., PTBD „DROGOWIEC” Marian Skrzypczyk z Rudki, FHUP „KOGA” Waldemar Gulba z Kunowa, PHP „PRIMEX” Stacja Paliw BP z Kunowa, Zakład Przerobu Drewna „WALD-B” Spółka jawna z Wymysłowa, Pawilon Handlowy Danuta Niebieszczańska z Nietulisko Dużego, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „BOLEK” Jacek Ziółkowski z Nietuliska Dużego, Zakład Produkcyjno – Handlowy „PERFECT” Włodzimierz Nowak z Ostrowca Św., Firma Handlowo – Usługowa „DOLEX” Danuta Doch z Ostrowca Św., TERMOHURT Anna Dwojak z Kunowa, Salon Fryzjerski „Żaneta” Żaneta Kędziora z Kunowa, PH „BABCIA JAGA” Jerzy Trojanowski z Dołów Biskupich, Piekarnia „MAJKA” Dariusz Ożdżyński z Kunowa, PHU „PROFIT” Szymon Raban z Kunowa, „ROBERT” Spółka Jawna Dorota Beźnic, Zofia Dryja z Kunowa, FHU „BUD-DACH” Wiesław Gruszczyński z Kunowa, PPUH „MULTI-TRONIK” Paweł Jedynak z Boksycki, Księgarnia „KRASNAL” Lucyna Myszkowska z Kunowa, Sklep Spożywczy „BANGO” Beata Gołasa z Kunowa. Chleby dożynkowe upiekła Piekarnia Państwa Krystyny i Zygmunta Wykrotów z Boksycki.

Burmistrz zaprasza

Lech Łodej

Przyjęcia interesantów:
wt. w godz. 08:00 - 13:00

Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

ul. Warszawska 45B, 27-415 Kunów
tel./fax (0-41) 261-31-74, 261-13-62, 261-13-56
e-mail: urzad@kunow.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.