Logo Oficjalny serwis internetowy - Gmina Kunów

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 2772
W sumie: 273601

News

News zdjęcie id 368

Zlot

09.09.2016

W sobotę, 3 września, przez malownicze tereny Gminy Kunów przejechały zabytkowe samochody. Pojazdy brały udział w zorganizowanym po raz pierwszy przez Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św. "Krzemiennym zlocie".

Przygotowania do imrezy rozpoczęły się w gminie kilka tygodni wcześniej. Wzięli w nich udział pracownicy urzędu, Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej, stowarzyszenia, radni, sołtysi i strażacy. Dla uczestników rajdu przygotowano okolicznościowy folder z mapą trasy przejazdu przez Nietulisko, Kunów, Prawęcin, Doły Biskupie.

Gości przywitała Młodzieżowa Rada Miejska, która zaprezentowała się w strojach nawiązujących do dawnej epoki. O stylizację zadbały Panie Teresa Łucka i Jadwiga Banasik. Stroje te pięknie współgrały ze starymi samochodami i ruinami walcowni, które zostały przyozdobione wystawionymi na sztalugach zdjęciami autorstwa Mirosława Radomskiego.

Dla przybyłych gości Klub Kobiet Kreatywnych przygotował regionalne wypieki. Z racji wczesnej pory i niecodziennej scenerii, biesiadowanie nazwano "śniadaniem na trawie". O oprawę muzyczną imprezy zadbały zespoły śpiewacze Kunowianie i Nietuliszczanki, którymi na co dzień kieruje Paweł Cieślik. Imprezę poprowadził Zbigniew Tyczyński.

Wielu mieszkańców przybyło do Nietuliska Dużego aby podziwiać zabytkowe auta, takie jak chewrolet, mercedes, czy cadillac. Ciekawość wzbudzała mała vespa, która jako pierwsza wjechała do Nietuliska. Na "starodrożu" można było sprawdzić możliwości techniczne aut podczas przejazdu na wyznaczonym tam tzw. "odcinku specjalnym". Burmistrz Lech Łodej, jak przystało na dobrego gospodarza zadbał o to, aby goście czuli się u nas wyjątkowo dobrze, zachęcając uczestników do częstego odwiedzania gminy.

Pan Bogusław Sępioł mówił o walorach przyrodniczych gminy, a Pani Małgorzata Kowalska o jej historycznych zakątkach. Ciekawie zaprezentowały się, jak zwykle wystawione prace naszych lokalnych artystów. Stoiska przygotowali między innymi: Jadwiga Banasik, Władysław Gałka, Maciej Nowek, Eugeniusz Cierluk. Oprócz nich w organizację imprezy włączyli się radni Barbara Domagała i Piotr RakoczyHenryk Jabłoński – sołtys Nietuliska Dużego, Paweł Gawron – Kierownik GCI, Sylwester Gierczak – Prezes Stowarzyszenia "Prawęcin nad Węgierką", strażacy OSP z Prawęcina i Nietuliska Dużego oraz Zakład Gospodarki Komunalno – Mieszkaniowej na czele z kierownikiem Tomaszem Mazanem.

Wszystkim, którzy z wielkim zaangażowaniem przygotowali to przedsięwzięcie, serdeczne podziękowania składają Burmistrz Lech Łodej oraz Zastępca Burmistrza Mariola Grabowiecka.

Burmistrz zaprasza

Lech Łodej

Przyjęcia interesantów:
wt. w godz. 08:00 - 13:00

Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

ul. Warszawska 45B, 27-415 Kunów
tel./fax (0-41) 261-31-74, 261-13-62, 261-13-56
e-mail: urzad@kunow.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.