Logo Oficjalny serwis internetowy - Gmina Kunów

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 8751
W sumie: 74929

News

News zdjęcie id 285

WOJEWODA GOŚCIEM W KUNOWSKIM GIMNAZJUM

11.05.2016

W środę, 4 maja 2016 r. Gimnazjum w Kunowie miało zaszczyt gościć w swoich murach znakomitych gości: Posła na Sejm RP Andrzeja Kryja, pełnomocnika Senatora Jarosława Rusieckiego Artura Głąba, Wojewodę Świętokrzyskiego Agatę Wojtyszek, Burmistrza Miasta i Gminy w Kunowie Lecha Łodeja oraz Zastępcę Burmistrza  Mariolę Grabowiecką, a także przedstawicieli Rady Miejskiej w Kunowie. Wizytę wojewody w gimnazjum wszyscy traktują jako historyczne wydarzenie.

Wojewoda oraz pracownicy Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach – dyrektor biura oraz rzecznik prasowy mieli okazję zobaczyć, w jakich warunkach uczą się kunowscy gimnazjaliści. Dyrektor Gimnazjum Maria Pająk z dumą oprowadziła gości po gimnazjum, prezentując wojewodzie halę sportową, w której bardzo często odbywają się turnieje sportowe, zarówno szkolne, jak też gminne a nawet ogólnopolskie. Wojewoda z zaciekawieniem zwiedzała pracownię komputerową, sale do nauki języków obcych, bibliotekę i stołówkę szkolną. Goście uznali placówkę za przyjazną uczniom, dobrze zorganizowaną i wyposażoną.

Wizyta zakończyła się spotkaniem gości z gimnazjalistami w sali lustrzanej. Pani wojewodzie Agacie Wojtyszek przedstawiono uczniów, którzy działają na rzecz środowiska lokalnego, tegorocznych laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych, turystyczno-krajoznawczych, literackich, artystycznych i sportowych. Wojewoda zwróciła uwagę na działania uczniów w ramach pracy Samorządu Uczniowskiego, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Uczniowskiego Klubu Sportowego, Klubu Miłośników Mowy Ojczystej, Klubu Europejskiego oraz Młodzieżowej Rady Miejskiej.

Wizyta pani wojewody była okazją do rozmowy z młodzieżą na temat oświaty, roli i przyszłości gimnazjów. O istnienie tych ostatnich pytali sami uczniowie. Uzyskali odpowiedź, iż w tej sprawie toczy się społeczna dyskusja, ale na pewno dobro dziecka i szkoły będą priorytetami władz. Rozmawiano też na temat tworzenia szkół zawodowych, tak potrzebnych w naszym regionie i w całym kraju.

Na zakończenie spotkania poseł Andrzej Kryj i wojewoda Agata Wojtyszek wpisali się do szkolnej kroniki. Wizyta tak znakomitych gości to dla naszej szkoły wyjątkowy zaszczyt i uznanie. Na zakończenie wizyty gimnazjaliści przekazali na ręce wojewody oprócz kwiatów list z podziękowaniem i życzeniami, a także przepiękne zdjęcia wykonane przez p. Bogusława Sępioła przedstawiające kunowską przyrodę.

Burmistrz zaprasza

Lech Łodej

Przyjęcia interesantów:
wt. w godz. 08:00 - 13:00

Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

ul. Warszawska 45B, 27-415 Kunów
tel./fax (0-41) 261-31-74, 261-13-62, 261-13-56
e-mail: urzad@kunow.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.