News

News zdjęcie id 204

II WICEMISTRZ FINANSÓW PUBLICZNYCH W KUNOWSKIM URZĘDZIE

07.12.2015

W listopadzie zakończyła się II edycja ogólnopolskiego konkursu Mistrz Finansów Publicznych, organizowanego przez miesięcznik Finanse Publiczne.

Ideą Konkursu jest motywowanie do rozwoju i podnoszenia kwalifikacji zawodowych pracowników działów finansowo-księgowych w jednostkach sektora finansów publicznych, a jego celem wyłonienie i promocja najlepszych spośród nich.

Poszczególne etapy konkursu zostały przeprowadzone w dniach od 25 sierpnia 2015r. do 23 listopada 2015r. w dwóch kategoriach: jednostki państwowe oraz jednostki samorządowe. Do konkursu przystąpiło 400 osób. Pierwszy etap polegał na zgłoszeniu i rozwiązaniu ogólnego testu drogą internetową, drugi etap to test dotyczący zagadnień finansowo – księgowych właściwych dla wybranej przez uczestnika kategorii. Ostatni, trzeci etap, do którego zakwalifikowało się po 20 uczestników z każdej kategorii, odbył się w dniu 23 listopada 2015r. w Toruniu i polegał na rozwiązaniu testu przed jury konkursu.

W Konkursie zostały przyznane dwie równorzędne nagrody za zajęcie pierwszego miejsca w każdej kategorii, zwycięzcy otrzymali tytuł Mistrza Finansów Publicznych w jednostkach państwowych oraz Mistrza Finansów Publicznych w jednostkach samorządowych. Przyznano również tytuły I i II Wicemistrza Finansów Publicznych w każdej kategorii. Ogłoszenie wyników konkursu i wyłonienie laureatów odbyło się podczas uroczystego otwarcia VII Forum Finansów Publicznych.

Pracownik Urzędu Miasta i Gminy w Kunowie Paweł Szumliński po trudnych zmaganiach pokonał wielu uczestników i zdobył zaszczytny tytuł II Wicemistrza Finansów Publicznych w jednostkach samorządowych. Panu Pawłowi serdecznie gratulujemy osiągnięcia tak znaczącego sukcesu.