Logo Oficjalny serwis internetowy - Gmina Kunów

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 6544
W sumie: 87200

News

News zdjęcie id 182

"KUNOWIANIE" ŚPIEWAJĄ JUŻ 50 LAT - Nagroda Ministra dla zespołu

23.10.2015

Marszem powitalnym zespół "Kunowianie" witał wszystkich gości przybywających na uroczystość jubileuszową. Wśród zaproszonych przez "Kunowian" i Burmistrza Lecha Łodeja byli m.in.: Jarosław Rusiecki- Senator RP,  Paweł Celebański – Dyrektor Biura Posła Zbigniewa Pacelta, Arkadiusz Bąk – Przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Kazimierz Kotowski – członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, przedstawiciele władz powiatu, placówek oświatowych z gminy Kunów, lokalni przedsiębiorcy, artyści, byli burmistrzowie i byli radni miejscy, zespoły ludowe z Nietuliska Małego, Chocimowa i Bukowia, przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kunowskiej, Klubu Kobiet Kreatywnych, a także zaprzyjaźnieni z zespołem mieszkańcy Kunowa oraz Halina i Piotr Kadłubowie z Zakopanego.

Część oficjalna rozpoczęła się prezentacją multimedialną pt. „Od tego się zaczęło”, przygotowaną przez GCI. Specjalnie wydaną przez władze gminy na okoliczność jubileuszu publikację "Kunowianie" zaprezentował prowadzący imprezę Pan Zbigniew Tyczyński. Najważniejsza część uroczystości, to moment, w którym Burmistrz Lech Łodej oficjalnie wręczył zespołowi na ręce przewodniczącej Pani Aleksandry Ołubiec odznaczenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Świetnie przygotowani przez opiekunów Annę Jachimczyk, Mariolę Wójcik, Monikę Szwagierczak i instruktora muzycznego Pawła Cieślika utalentowani "Mali Kunowianie" przedstawili obrzęd "Kiszenia kapusty". Wspaniałym jubileuszowym występem "Kunowian" rozpoczęła się część artystyczna uroczystości.

Niespodziankę dla jubilatów przygotowała Zastępca Burmistrza Mariola Grabowiecka, która wraz z Małgosią Salą uczennicą I klasy Gimnazjum w Kunowie zaśpiewała "Lipkę", jeden z utworów wykonywanych przez "Kunowian", potwierdzając tym samym ogromną sympatię do zespołu. Zastępca Burmistrza wręczyła również w dowód uznania "Małym Kunowianom" album okolicznościowy z wierszem specjalnie napisanym dla "Kunowian" przez Panią Teresę Łucką.

Jubilaci usłyszeli wiele serdecznych i miłych słów, podziękowań i życzeń dalszych sukcesów na kolejne dziesięciolecia. Wiceminister gospodarki Arkadiusz Bąk przyznał, że Kunów to śpiewająca gmina  i dziękując szczególnie młodym powiedział – „jesteście żywym wspaniałym pomnikiem świętokrzyskiej kultury” i gwarantem kultywowania dawnych tradycji i wartości". Radni Miejscy przygotowali dla "Kunowian" okolicznościowy trzypiętrowy tort. 

Po oficjalnych uroczystościach wszyscy wspólnie biesiadowali.

Za pomoc w organizacji obchodów jubileuszu zespół „Kunowianie” składa serdeczne podziękowania: Burmistrzowi Miasta i Gminy Kunów, Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Kunów, Radzie Miejskiej w Kunowie, Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Kunowie, Gminnemu Centrum Informacji w Kunowie, zespołowi „Mali Kunowianie”, Annie, Kazimierzowi, Albertowi  Pustuła, Jolancie i Dariuszowi Ożdżyńskim, Sylwii i Szymonowi Raban, Stanisławowi Cyran, Ewelinie i Ireneuszowi Nowak, Zbigniewowi Tyczyńskiemu, Zakładowi Gospodarki Komunalno- Mieszkaniowej w Kunowie, Gimnazjum w Kunowie, Publicznej Szkole Podstawowej w Kunowie oraz Ewie Łuckiej.

Galerię zdjęć z Jubileuszu 50-lecia „Kunowian” można obejrzeć na profilu Facebooka Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Kunowie oraz  na stronie www.kunow.naszabiblioteka.com.

Burmistrz zaprasza

Lech Łodej

Przyjęcia interesantów:
wt. w godz. 08:00 - 13:00

Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

ul. Warszawska 45B, 27-415 Kunów
tel./fax (0-41) 261-31-74, 261-13-62, 261-13-56
e-mail: urzad@kunow.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.