Logo Oficjalny serwis internetowy - Gmina Kunów

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 7506
W sumie: 38179

News

News zdjęcie id 1498

informacja

27.09.2021

Bieg Uliczny pod hasłem "Łączy nas bieganie" w Kunowie

 

            W dniu 17 września 2021 r. na stadionie „Stali” w Kunowie odbył się, po raz piąty, Bieg Uliczny pod hasłem „Łączy nas bieganie”. Ta cykliczna impreza rekreacyjno – sportowa ma na celu propagowanie aktywności fizycznej wśród dzieci, młodzieży i mieszkańców gminy Kunów.

            Uroczystego otwarcia zawodów dokonali główni organizatorzy: Burmistrz Miasta i Gminy w Kunowie Lech Łodej, Prezes Lokalnej Grupy Działania "Krzemienny Krąg" Jarosław Kuba oraz Koordynator Sportu Maciej Dziedzic. Pomimo niekorzystnych warunków pogodowych, biegi cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. W imprezie uczestniczyło ponad 250 młodych zawodników, którzy wystartowali w czterech kategoriach wiekowych. Zawody sportowe rozpoczęto biegami dla przedszkolaków z maskotką, a także dla uczniów klas I, II i III szkół podstawowych, którzy brali udział w biegu na 300 metrów. Zawodnicy z klas IV - VI szkół podstawowych z terenu gminy Kunów rywalizowali w biegu sztafetowym 4 x 200 m, a uczniowie kl. VII i VIII w biegu sztafetowym 4 x 400 m.

            W marszu Nordic Walking uczestniczyły panie z Klubu Kobiet Kreatywnych z Kunowa, które ze względu na niekorzystne warunki odłożyły kijki i odbyły "marsz z parasolkami".

            Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej "AGROMET" z Kunowa zajęli się pieczeniem pysznych kiełbasek z grilla, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem uczestników biegu. Radni Młodzieżowej Rady Miejskiej w Kunowie pomagali w wydawaniu poczęstunku dla uczestników zawodów.

            Dla zawodników przygotowano, w zależności od kategorii, liczne nagrody, tj. pamiątkowe dyplomy, breloki do kluczy, znaczki okolicznościowe, medale oraz koszulki z nadrukiem promującym wydarzenie. Zadanie zostało współfinansowane przez Gminę Kunów, a także przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kunowskiej w ramach projektu grantowego pn. Bieg Uliczny pod hasłem "Łączy nas bieganie" wdrażanego przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Krzemienny Krąg" w ramach poddziałania "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

            Burmistrz Miasta i Gminy w Kunowie Lech Łodej składa serdeczne podziękowania za przygotowanie imprezy sportowej organizatorom oraz wszystkim osobom współpracującym, wśród których znajdują się: radni Rady Miejskiej w Kunowie, dyrektorzy placówek oświatowych z terenu gminy Kunów wraz z nauczycielami, pracownicy Urzędu Miasta i Gminy w Kunowie, pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalno – Mieszkaniowej w Kunowie, radni Młodzieżowej Rady Miejskiej
w Kunowie,  Ochotnicza Straż Pożarna w Kunowie, Ochotnicza Straż Pożarna "AGROMET"
w Kunowie oraz Komisariat Policji w Kunowie.

            Impreza sportowa zakończyła się wspólnym ogniskiem i dostarczyła wszystkim wiele radości oraz niezapomnianych wrażeń.

Burmistrz zaprasza

Lech Łodej

Przyjęcia interesantów:
wt. w godz. 08:00 - 16:00

Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

ul. Warszawska 45B, 27-415 Kunów
tel./fax (0-41) 261-31-74, 261-13-62, 261-13-56
e-mail: urzad@kunow.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

październik 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.