Logo Oficjalny serwis internetowy - Gmina Kunów

News

News zdjęcie id 127

DNI KUNOWA 2015

25.06.2015

21 czerwca na stadionie „Stali” odbył się festyn z okazji DNI KUNOWA, którego organizatorami byli Burmistrz Miasta i Gminy w Kunowie oraz Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna. W trakcie festynu odbyło się także spotkanie integracyjne w ramach projektu „Wspólna Sprawa” realizowanego przez MGOPS w Kunowie, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Mieszkańców gminy i przybyłych gości przywitał Burmistrz Lech Łodej życząc wszystkim udanej zabawy. Impreza rozpoczęła się koncertem Strażackiej Orkiestry Dętej pod kierunkiem kapelmistrza Jerzego Kłonicy. Zaprezentowały się również lokalne zespoły śpiewacze: „NIETULISZCZANKI”, „BUKOWIANIE”, „CHOCIMOWIANKI” i „KUNOWIANIE”, których instruktorem muzycznym jest Paweł Cieślik. Młodzież z Gimnazjum w Kunowie wystąpiła z czterema układami tanecznymi oraz z pięknie wykonaną piosenką przez Karolinę Cieślik. Widownia z entuzjazmem wysłuchała recitalu Małgosi Sali – utalentowanej uczennicy PSP w Kunowie. Pomimo kapryśnej aury publiczność świetnie się bawiła przy muzyce zespołów; disco polo CDN oraz cygańskiego KATRINA. Gwiazdą wieczoru był zespół country HONKY TONK BROTHERS, sfinansowany w ramach projektu „Wspólna Sprawa”.

Swoimi sukcesami pochwalili się trenerzy piłki nożnej klubu „Stal” Kunów prezentując wszystkie drużyny młodzieżowe oraz drużynę dziewcząt grających w III lidze seniorek. Burmistrz wręczył podziękowania dla trenerów Jarosława Jałochy i Rafała Jałochy. Podczas imprezy można było obejrzeć prezentację samochodów i motocykli Klubu Przyjaciół Pojazdów Dawnych „SINGIEL” z Ostrowca Świętokrzyskiego. Atrakcją były stoiska lokalnych twórców: rzeźbiarza EUGENIUSZA CIERLUKA oraz rzeźby z wosku MACIEJA NOWKA. Najmłodsi umilali sobie czas zabawą na dmuchanym zamku oraz eurobungy. Wieczorem wszyscy uczestnicy festynu w barwnym korowodzie prowadzonym przez kapelę ludową „Kunowianie” udali się nad rzekę Kamienną, aby zgodnie z tradycją nocy świętojańskiej rzucić wianki na wodę.

Tegoroczny festyn prowadził Norbert Myszkowski. Dyskoteka „Pod Gwiazdami” zakończyła kunowskie święto.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za pomoc Zakładowi Gospodarki Komunalno-Mieszkaniowej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zarządowi „Stali” oraz Komisariatowi Policji w Kunowie.

Burmistrz zaprasza

Lech Łodej

Przyjęcia interesantów:
wt. w godz. 08:00 - 13:00

Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

ul. Warszawska 45B, 27-415 Kunów
tel./fax (0-41) 261-31-74, 261-13-62, 261-13-56
e-mail: urzad@kunow.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.