Logo Oficjalny serwis internetowy - Gmina Kunów

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 3061
W sumie: 273890

News

News zdjęcie id 1095

Informacja

29 stycznia 2020 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. A. Hedy „Szarego” przy ul. Szkolnej w Kunowie odbył się V Serdeczniak Kunowski– zabawa dla dzieci i młodzieży ze szkół specjalnych. Organizatorami imprezy byli: Burmistrz Miasta i Gminy w Kunowie Lech Łodej oraz Dyrektor Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej Ewa Gaj. W wydarzeniu uczestniczyli: radni Rady Miejskiej w Kunowie: Jolanta Ożdżyńska, Maria Pająk, Barbara Domagała, Teresa Łucka i Jadwiga Banasik, Kierownik Świetlicy Środowiskowej w Kunowie i Kolonii Inwalidzkiej Katarzyna Orczyk oraz Kierownik Gminnego Centrum Informacji Paweł Gawron.

W przygotowanie Serdeczniaka, podobnie jak w ubiegłych latach, zaangażowali się nauczyciele zatrudnieni w Zespole Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św., do którego uczęszczają dzieci z terenu Gminy Kunów na czele z Panią Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim Magdaleną Wykrotą-Skórą oraz Wicedyrektorem Ernestem Krajewskim, a także Prezes Stowarzyszenia na rzecz Osób Bezrobotnych w Ostrowcu Św. - Agnieszka Budek. Dużą pomocą w organizacji imprezy wykazała się Młodzieżowa Rada Miejska w Kunowie. W zabawie uczestniczyli Dyrektorzy publicznych szkół podstawowych z terenu gminy Kunów: Dorota Opara, Małgorzata Kowalska, Monika Baran i Anna Buczkowska oraz Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Sulejowie Elżbieta Wypchło. Goście wzięli udział w udanej zabawie tanecznej, konkursach sprawnościowych oraz ciekawych zajęciach plastycznych. Natalia Bugajska – utalentowana mieszkanka naszej gminy zaprezentowała niesamowity pokaz gimnastyki artystycznej, a następnie pięknie zaśpiewała dwa utwory. Piękny występ wokalny zaprezentowała również Maja Ożdżyńska. O oprawę muzyczną zadbali Paweł Cieślik oraz Waldemar Mazur.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy prowadzone przez Panią Prezes Agnieszkę Budek, w których można było wygrać atrakcyjne nagrody przekazane przez wielu sponsorów: Gabinet Fizjoterapii i Integracji Sensorycznej SIMED Beata Gajewska, „Akademia Piękna” Paulina Kamińska, Edyta Piechota - Salon Fryzjerski EDYTA, Katarzyna Bojek PARADISE Spa&Welvets, Księgarnię ODEON, Usługi fryzjerskie Anita Klimas, MARY KAY, Pizzerię Da Grasso, „Słodki Zakątek”, COFFEINCA Angelika Pałka, FIKOLAND, RENDER 2000 Tomasz Zając, Salon Fryzjerski Danuta Michałowska, DOLEX Danuta Doch. Do wygrania były m.in.: zabiegi pielęgnacyjne, gadżety, sprzęt muzyczny, karnety do wykorzystania w zakładzie kosmetycznym lub fryzjerskim, a także wiele innych.  Wspólnie z dziećmi niepełnosprawnymi bawiła się młodzież działająca w Młodzieżowej Radzie Miejskiej w Kunowie wraz z opiekunem oraz  Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży pod opieką Alicji Kwapisz, a także podopieczni świetlicy środowiskowej pod opieką Kierownik Katarzyny Orczyk, pracownicy Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Kunowie Danuta Jabłońska, Joanna Bryś, Joanna Grzegorska, Bogusława Kusiak oraz Anna Wójcik – pracownik GCI.

Tegoroczne spotkanie, w wyjątkowej scenerii, pozostawi po sobie niewątpliwie wiele ciepłych i miłych wspomnień. Podczas przerwy w zabawie, gości częstowano specjalnymi pączkami, tzw. „Serdeczniakami” w kształcie serca, przygotowanymi specjalnie na tę okazję przez piekarnię Jolanty i Dariusza Ożdżyńskich "Majka" z Kunowa.

Na zakończenie zabawy dzieciom wręczono okolicznościowe kubeczki z logo imprezy, które już po raz piąty zostały specjalnie przygotowane na tę imprezę. Następnie Panie - Urszula Kitowska i Monika Seremak w imieniu rodziców dzieci niepełnosprawnych, serdecznie podziękowały Burmistrzowi Miasta i Gminy w Kunowie Lechowi Łodejowi za okazane wsparcie oraz podejmowane inicjatywy skierowane do osób niepełnosprawnych z terenu gminy Kunów i złożyły na jego ręce piękny bukiet róż.

Organizatorzy kierują serdeczne podziękowania do wszystkich dzieci i ich rodziców za przyjęcie zaproszenia na V Serdeczniak Kunowski. Dziękują również Dyrekcji PSP im. A. Hedy „Szarego”w Kunowie za udostepnienie i wystrój sali, pracownikom Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Kunowie, pracownikom z Gminnego Centrum Informacji i PSP im. A. Hedy „Szarego” w Kunowie za pomoc w przygotowaniu tegorocznego Serdeczniaka. Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują również Pani Agnieszce Budek Prezes Stowarzyszenia na rzecz Osób Bezrobotnych w Ostrowcu Św. za przygotowanie licznych konkursów i zabaw integracyjnych, a sponsorom za zapewnienie wspaniałych nagród dla zwycięzców.

 

Burmistrz zaprasza

Lech Łodej

Przyjęcia interesantów:
wt. w godz. 08:00 - 13:00

Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

ul. Warszawska 45B, 27-415 Kunów
tel./fax (0-41) 261-31-74, 261-13-62, 261-13-56
e-mail: urzad@kunow.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.