Logo Oficjalny serwis internetowy - Gmina Kunów

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 6543
W sumie: 56098

News

News zdjęcie id 1086

Informacja

 

 

 

6 stycznia 2020 roku w kościele pw. św. Władysława w Kunowie odbył się po raz kolejny „Koncert Kolęd i Pastorałek”. Był on wspaniałą okazją do zaprezentowania się artystów amatorów działających na terenie Gminy Kunów w bogatym repertuarze ukazującym świąteczne tradycje artystyczne i muzyczne.

Dzięki współpracy Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej z Parafią pw. św. Władysława w Kunowie oraz gościnności ks. Proboszcza Jerzego Ejchlera i ks. Roberta Utnika mieszkańcy Gminy Kunów mieli możliwość uczestniczyć w ciekawym wydarzeniu kulturalnym, które jest organizowane corocznie, już od ponad dwudziestu lat. Wśród przybyłych gości znaleźli się przedstawiciele władz: Burmistrz Miasta i Gminy w Kunowie Lech Łodej, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Kunowie Piotr Rakoczy oraz radni gminy Kunów. Radę powiatu ostrowieckiego reprezentował radny Marek Bilski. Na koncert przybyli również: dyrektorzy placówek oświatowych, nauczyciele, przedstawiciele instytucji, stowarzyszeń, organizacji społecznych z terenu gminy, młodzież szkolna oraz mieszkańcy.

Podczas koncertu wystąpili artyści z terenu miasta i gminy Kunów. Na początku usłyszeliśmy kolędy w wykonaniu Strażackiej Orkiestry Dętej pod kierunkiem Jerzego Kłonicy. Następnie własne interpretacje kolęd i pastorałek zaprezentowali: Maja Ożdżyńska uczennica PSP im. A. Hedy „Szarego”w Kunowie, Jakub Nowakowski uczeń PSP
w Wymysłowie, Paulina Zalewska uczennica Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Janiku, Zespół Śpiewaczy „Bukowianie”, Iga Stajniak, Oliwia Kaczor, Sandra Stolarska - uczennice PSP im. A. Hedy „Szarego” w Kunowie, Zespół Śpiewaczy „Nietuliszczanie”, Młodzieżowa Schola „Ad Glorian Dei” działająca przy parafii św. Władysława pod opieką Donaty Jastrzębskiej i Marka Czuby, Zuzanna Graczak, Roksana Jastrzębska, Klaudia Major - uczennice PSP im. A. Hedy „Szarego” w Kunowie. Kolejnym punktem programu był występ Zespołu „Kunowianie”. Następnie Henryk Sala śpiewając pastorałkę wprowadził publiczność w staropolski obyczaj przyjmowania kolędników, poprzedzając tym występ Zespołu „Chocimowianie”, który przedstawił obrzęd pt.: „My tu przyszli po kolędzie”. Wszystkim zespołom działającym przy Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej w Kunowie na akordeonie towarzyszył instruktor Paweł Cieślik, który wraz z Waldemarem Mazurem zapewnili oprawę muzyczną wydarzenia.

Na zakończenie koncertu wszystkie zespoły wspólnie zaśpiewały „Kolędę na ten rok”. Punktem kulminacyjnym było zaśpiewanie kolędy „Bóg się rodzi” przez wszystkich uczestników tego wspaniałego wydarzenia. Przybyli na koncert z wielkim wzruszeniem i uznaniem wsłuchiwali się w zaprezentowane przez wszystkich wykonawców utwory podczas tegorocznego Koncertu Kolęd i Pastorałek.

Burmistrz zaprasza

Lech Łodej

Przyjęcia interesantów:
wt. w godz. 08:00 - 13:00

Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

ul. Warszawska 45B, 27-415 Kunów
tel./fax (0-41) 261-31-74, 261-13-62, 261-13-56
e-mail: urzad@kunow.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.