Logo Oficjalny serwis internetowy - Gmina Kunów

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 9971
W sumie: 27990

CEIDG

CEIDG

 

NOWE ZASADY REJESTRACJI DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

 Informujemy, że od 1 lipca 2011r. osoby zamierzające podjąć działalność gospodarczą mają możliwość dokonania samodzielnej rejestracji w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) prowadzonej  w systemie teleinformatycznym przez Ministra Gospodarki.

Aby zarejestrować działalność gospodarczą jako osoba fizyczna można wybrać jeden z trybów postępowania:

  • Zalogowanie* się do CEIDG, wypełnienie wniosku on-line i złożenie go elektronicznie.
  • Zalogowanie* się do CEIDG, wypełnienie wniosku on-line, wydrukowanie i zaniesienie go do gminy.
  • Bez logowania się do CEIDG, wypełnienie wniosku on-line, wydrukowanie i zaniesienie go do gminy.
  • Pobranie i złożenie wniosku papierowego w gminie. Gmina przekształca go na wniosek elektroniczny.
  • Przesłanie wniosku listem poleconym do wybranej gminy. Podpis musi być notarialnie potwierdzony.

* Przy pierwszym logowaniu należy założyć konto i aktywować je po otrzymaniu potwierdzenia mailowego

Podstawą do złożenia wniosku w CEIDG jest identyfikacja tożsamości osoby, której wniosek dotyczy oraz podpisanie wniosku.

W celu rejestracji konta można skorzystać z podpisu elektronicznego z certyfikatem kwalifikowanym lub nieodpłatnego profilu zaufanego na platformie ePUAP, który dostępny jest od 9 czerwca 2011 r.

Z dniem 10.11.2011r. nastąpiło przeniesienie danych z ewidencji prowadzonej przez Burmistrza Miasta i Gminy Kunów do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) prowadzonej w systemie teleinformatycznym przez Ministra Gospodarki.

Dokumentem potwierdzającym rejestrację nie jest już zaświadczenie o wpisie wydane przez Burmistrza Miasta i Gminy Kunów lecz wydruk ze strony internetowej CEIDG (www.ceidg.gov.pl ). Wydruk można pobrać samodzielnie korzystając z opcji „Znajdź przedsiębiorcę”.

Przedsiębiorcy posiadający podpis elektroniczny weryfikowany za pomocą kwalifikowanego certyfikatu lub profil zaufany ePUAP, mogą samodzielnie składać wnioski  o wpis do ewidencji korzystając ze strony internetowej CEIDG.

Pozostali przedsiębiorcy jak dotychczas mogą składać wnioski za pośrednictwem Urzędu Gminy, gdzie mogą również uzyskać informację merytoryczną  w sprawach związanych z ewidencją działalności gospodarczej.

Prosimy przedsiębiorców o sprawdzenie treści swojego wpisu na stronie CEIDG pod kątem jego poprawności i kompletności i w przypadku stwierdzenia niezgodności lub braków o zgłoszenie się do tut. Urzędu (pok. 101) w celu złożenia wniosku o zmianę wpisu.

Informujemy, że z chwilą przeniesienia wpisów do CEIDG postępowanie ewidencyjne prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 2 lipca 2004r. o swobodzie działalności gospodarczej (tekst jedn. z 2010r. Nr 220, poz. 1447 ze zm.).

Zgodnie z ww. przepisami przedsiębiorca ma obowiązek złożenia wniosku o zmianę wpisu – w terminie 7 dni od dnia zmiany danych jak również o wykreślnie wpisu – w terminie 7 dni od dnia trwałego zaprzestania wykonywania działalności.

Burmistrz zaprasza

Lech Łodej

Przyjęcia interesantów:
wt. w godz. 08:00 - 16:00

Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

ul. Warszawska 45B, 27-415 Kunów
tel./fax (0-41) 261-31-74, 261-13-62, 261-13-56
e-mail: urzad@kunow.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.